Вивчення шкільної програми вимагає від дітей найвищої розумової діяльності, тому потрібно послухати поради з правильного харчування для школярів.

Маленький чоловічок, який долучається до знань, одночасно не тільки виконує складна праця, але і росте, і розвивається, а для всього дитина повинна отримувати правильне, збалансоване харчування. Висока розумова діяльність незвична для першокласників, вона пов'язана з великими витратами енергії. А все пов'язане з інтелектуальною працею, в основному залежить від вуглеводів, запасених в організмі, головним чином від глюкози. Зниження вмісту кисню і глюкози в крові нижче необхідного рівня призводить до погіршення мозкових функцій. У свою чергу, це може бути однією з причин, по якій знизиться розумова працездатність і погіршиться сприйняття навчального матеріалу учням.

Батьки покладають основні надії на повноцінний сніданок - адже вони самі контролюють цей процес і, відповідно, абсолютно впевнені , що як мінімум один раз на день їх дитина поїла як слід. Але не всі знають, який саме сніданок є найціннішим для школяра. Хтось намагається включити в сніданок найбільшу кількість вуглеводів, які "відповідають" за розумову діяльність. І насправді, після щільного вуглеводного сніданку кількість глюкози в крові значно підвищується, але якщо вуглеводів надто багато, то за цим, вже через 1,5-2 години, вміст глюкози може так само різко знизитися.

У зв'язку з цим медики пропонують включати в сніданок так звані складні форми вуглеводів. Приміром крім кондитерських виробів, варення і солодкого чаю, в ранковий сніданок школярів обов'язково повинні входити макарони, каші, хлібобулочні вироби, свіжі овочі, фрукти, особливо яблука. Інші вуглеводи краще розподіляти на декілька прийомів протягом усього шкільного дня: кава, чай, каву, цукерки, булочки, печиво, фруктові напої забезпечать дитині постійне надходження свіжої порції глюкози в кров, що буде стимулювати розумову діяльність школярів.

Наступним за значущістю компонентом їжі, необхідному для задоволення енергетичної потреби школярів - це жири. На цю частку припадає близько 25% від загальної добової витрати енергії.

Жири, крім використання в енергетичних цілях, є необхідним елементом, необхідним для побудови клітинних мембран, гормонів і феромонів, також у них розчиняються вітаміни. Жири є головним будівельним матеріалом людського організму. Головними джерелами білка в раціоні дитини є деякі овочі, яйця, риба, зернові культури, горіхи, квасоля і м'ясо. Потрібними жирами особливо насичені молочні продукти. Отже в шкільні обіди необхідно включати сметану, кефір, молоко. Білки тваринного походження особливо корисні для молодого організму школярів, але все ж не треба захоплюватися копченої їжею, сосисками, ковбасою.

У раціоні школяра також має бути присутня клітковина - тобто суміш сложнопереваріемих речовин, які знаходяться в плодах, листі і стеблах рослин. Це необхідно для хорошого травлення. Клітковини в продуктах харчування дитини має бути близько 15-20 грам. Для того, щоб у раціоні було така кількість клітковини, необхідно готувати їжу із зернових культур, а також фруктів і овочів.

Крім основних компонентів їжі у раціоні школяра потрібно передбачити повне і своєчасне заповнення потреби молодого організму в біологічних волокнах, мікроелементах, вітамінах. У школяра через зростання організму і високої розумової активності потреба в мікроелементах і вітамінах значно збільшена. Недолік або відсутність вітамінів в харчуванні дитини може призвести до авітамінозу, при якому порушується процес росту, знижується працездатність і погіршення пам'яті. Невелика кількість вітамінів в харчуванні дитини може бути легко усунуто прийомом спеціальних препаратів, широко представлені на аптечних прилавках.

Вода, хоч і не є продуктом харчування, але становить близько шістдесяти відсотків від загальної маси організму. Школяру необхідно щодня споживати близько півтора-двох літрів води. У школах повинні бути надані умови, щоб хлопці могли задовольнити потребу у воді в необхідній кількості і в будь-який час.

Окремим питанням в раціоні школярів є використання харчових добавок, таким як барвники, стабілізатори, змішувачі, антиоксиданти і консерванти . Ці речовини додають в їжу, для додання їй необхідної запаху, смаку і консистенції. Багато харчові добавки, застосовувані останнім часом у зв'язку з прогресом промислових технологій, постійно викликають заперечення через можливість появи алергічної реакції. Але не варто переживати: використання харчових добавок чітко визначено, і перш ніж добитися дозволу на використання будь-яких з них, вони проходять ретельну перевірку серед урядових органів і компетентних медичних установ. Проведені дослідження в теперішньому часі показують, що алергічна реакція на вживання харчової реакції вкрай рідкісна, і, як правило, не перевищує числа випадків хворобливої ​​реакції на стандартні продукти харчування.

Якщо прислухатися до порад щодо правильного харчування для школярів, то ваша дитина буде добре вчитися і завжди перебувати в прекрасному настрої. Кожному, що працює в сфері харчування школярів, варто пам'ятати, що повноцінне харчування наших дітей у найвідповідальніший період їх формування і росту особистості - це головний шлях здоров'я нації.

/Files/images/2хар.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 1278