Музей – це минуле, це історія, це душа, це серце наших предків, а для нас – величавий храм, куди ми повинні входити з побожністю, а виходити з найглибшим поважанням і гарячою любов’ю до всього того, чим жили наші батьки, діди і прадіди, що ми повинні нести з собою, як заповіт, і чому повинні учитися і всі ми, і покоління наших нащадків, поки стоїть земля і світить сонце.

Дмитро Яворницький

Запрошуємо вас до музею!

презентація МУЗЕЙ ПОКОЛІНЬ

фото МУЗЕЙ ПОКОЛІНЬ

Музей при навчальному закладі – один із найважливіших засобів, завдяки якому вдосконалюється весь процес комплексного навчання й виховання учнів, розвивається інтерес до історії, звичаїв, традицій, розширюється кругозір.

Музей створено з метою залучення учнівської молоді до вивчення та збереження історико-культурної спадщини українського народу, формування освіченої, розвиненої особистості, виховання патріотизму, любові до України, поваги до народних звичаїв, традицій, національних цінностей українців.

Згідно тематико-експозиційного плану робота музею спрямована на: удосконалення навчально-виховного процесу; розширення й поглиблення загальноосвітньої підготовки учнівської молоді засобами позакласної і позашкільної роботи; формування у підростаючого покоління розуміння нерозривного взаємозв’язку минулого, сучасного і майбутнього України; участь у формуванні, збереженні і раціональному використанні музейного фонду; вивчення, охорону й пропаганду пам’яток історії, культури і природи рідного краю; проведення культурно-освітньої роботи серед учнівської молоді та інших верств населення.

У своїй діяльності музей керується Законом України «Про музей та музейну справу», постановою Кабінету Міністрів України від 20.07.2000 року № 1147 «Про затвердження Положення про Музейний фонд України», Міністерства культури і Міністерства освіти України з питань діяльності музеїв, Положенням про музей при навчальному закладі, який перебуває у сфері управління Міністерства освіти і науки України.

Облік і збереження музейного фонду проводиться відповідно до Положення про Музейний фонд України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.07.2000 року № 1147. Зібраний матеріал складає фонди музею і обліковується в інвентарній книзі, скріплений печаткою і завірений директором школи. Фонди музею поділяються на основні (оригінальні пам’ятки історії, культури та природи) і допоміжні (схеми, діаграми, макети). Музей працює згідно з планом роботи, який складається радою музею на рік. Працівники ведуть книгу обліку відвідувачів і проведених екскурсій, масових заходів, навчальних занять,прийому та видачі експонатів, книгу відгуків про музей, інвентарну книгу. Записи якісні, повністю характеризують кожен експонат, зроблена шифровка, маркування експонатів.

Віртуальні екскурсії музеями України та світу

Музейний портал

Музеї України просто неба