Школа – родина – це дім, де зустрічають дитину з любов’ю, турботливо ведуть через весь період навчання. Принцип родинного ставлення до дитини в школі дає змогу зберігати здоров’я фізичне і плекати душу, розвивати творчу особистість учня, при цьому вчителі і батьки створюють атмосферу здорової сім’ї, великої родини.

Правила учнівського самоврядування

o Сміливіше внось пропозиції задля прийняття колективного рішення.
o Не бійся, що вносиш ідеї прості, з банку ідей відберемо золоті.
o Ідею іншого критикувати не маєш права, покритикуєш – не буде ідеї.
o Думку викладай розважливо, якщо потрібно повтори.
o Часу не марнуй, пропозиції внось коротко і ясно.
o Чітко втямиш – краще зробиш.
o Погодився легко не означає, що сприйняв глибоко.
o Не думай, що ти в чомусь переважаєш друзів, і не смій задаватися.
o Довіру треба розуміти так : все перевіряється ділом, турботою і дружбою.
o Перш ніж прийняти рішення, навчись бездоганно його виконувати.
o Усяке діло величає результат. Не соромно помилятись. Соромно не вміти і не бажати виправлятись.
o Зауваження приймаються, пропозиції виконуються.
o Твори, фантазуй й сміливіше – шукай шляхів виконання рішень.
o Не відкладай на завтра вирішення того питання, яке необхідно і можнавирішити сьогодні.
o Прийняв рішення – виконуй! Доручив іншим – довіряй! Довіряючи – перевіряй! Перевіряючи – допомагай! Допомагаючи – не підміняй!

Протягом останніх 16 років у школі працює учнівське самоврядування "Зернятко", яка співпрацює з районною організацією учнівського самоврядування "РОСТОК".

ПОЛОЖЕННЯ ПРО УЧНІВСЬКЕ САМОВРЯДУВАННЯ

І. Загальні положення

1. Вибори Президента школи проводяться за принципом загального рівного і прямого виборчого права при таємному голосуванні.

2. Виборчий процес здійснюється на засадах вільного і рівноправного висування кандидатів кожним класом.

3. Вибори Президента школи є загальними: право обирати мають учні 5 – 11 класів та вчителі школи .

4. Президентом школи може бути обраний учень, якому на день виборів виповнилось 14 років і який є учнем школи.

5. Вибори Президента школи є рівними: кожен виборець має 1 голос.

6. Голосування на виборах є таємним.

7. Право висування кандидата в Президенти школи має кожен класний колектив. Клас може висувати кількох кандидатів у президенти.

ІІ. Організація та проведення виборів

1. Для проведення голосування створюється виборча комісія.

2. Виборча комісія:а) складає списки виборців;б) встановлює форму виборчого бюлетеня;в) проводить реєстрацію кандидатів у Президенти;г) встановлює результати виборів та оголошує їх.

ІІІ. Передвиборна агітація

1. Учень, який зареєстрований кандидатом у Президенти, має право вести предвиборчу агітацію.

2. Кандидат за допомогою ініціативної групи:

• Повинен випустити рекламний плакат;

• Підготувати передвиборчу програму( не більш як 1 сторінку тексту);

• Може здійснювати інші агітаційні заходи.

3. Права кандидата у Президенти під час проведення агітаційної компанії:

• Вільне відвідування уроків під час предвиборної компанії (але не більш двох днів);

• Відвідувати любий клас, у якому кандидат планує провести агітаційну компанію;

• Проводити агітаційну роботу на перервах та в позаурочний час.

4. Повідомлення про обрання Президента оголошується головою виборчої комісії на загальношкільній лінійці.

5. Президенту школи вручається відповідне посвідчення.

6. Обраним вважається кандидат, за якого проголосували більшість учнів, що взяли участь у голосуванні.

7. Вибори вважаються такими, що відбулися, якщо в них брало участь 50% учнів та вчителів школи.

8. Президент обирається строком на 2 роки.

9. Якщо 2 і більше кандидатів набрали однакову кількість голосів, проводять-ся повторні вибори.

10. Вибори до шкільного парламенту проводяться в класах відкритим голосу-ванням на 1 рік.

11. У виборах до парламенту беруть участь учні 5 – 11-х класів.

12. Кожен клас має право обрати до складу парламенту 1 представника.

Завдання учнівського самоврядуванняв Харківській загальноосвітній

школі І – ІІІ ступенів № 127 імені Г.К. Жукова

• Активізувати діяльність учнів з акцентацією уваги на проблемах школи

• Сприяти виявленню лідерів серед учнів, створити умови для реалізації їх організаторських здібностей