/Files/images/феникс.jpg

Учнівська дитячо-юнацька громадська організація «Фенікс»

Наше гасло: "Ми горимо, тим що робимо! Та запалюємо інших!"

/Files/photogallery/photo1705601654.jpeg /Files/images/фен.jpg

Стаття 28. Учнівське самоврядування. Закону України “Про повну загальну середню освіту” від 13.07.2020р. №48

Серед безлічі дитячих занять у гімназії важливе місце займає учнівське самоврядування, яке, забезпечуючи участь усіх школярів в управлінні справами колективу свого класу та закладу, стає моделлю елементів дорослого життя, формою усвідомлення подальшої активної життєвої позиції.
Кожен учень, маючи доручення (постійні, тимчасові), протягом свого навчання проходить школу учнівського самоврядування. «Перетворити процес виховання на радість» – таке завдання поставила перед собою команда УДЮГО "Фенікс".
Самоврядування це:

метод організації дитячого колективу, який забезпечує формування відносин відповідальної залежності в колективі та організаторських рис окремої особистості;

наслідок педагогічного управління дітьми з боку дорослих;

принцип організації життя дитячого колективу;

діяльність, яка здійснюється самими дітьми, включаючи постановку мети, її розробку та спрямована на вдосконалення колективу і кожної особистості зокрема.

Метою діяльності УС є:

розвиток навичок творчого вирішення завдань, створення позитивної мотивації та зацікавленості учнів;

формування вміння мислити, узагальнювати;

виховання поваги до колективу, почуття відповідальності;

налагодження тісних контактів і взаєморозуміння між різними гілками громадськості, спільне вирішення проблем, профілактика виникнення конфліктних ситуацій;

використання нових інноваційних технологій у виховній роботі.

Зустрічі учнівського самоврядування відбуваються 1 раз на тиждень. Під час таких засідань учні планують дитяче дозвілля, навчаються самостійно мислити, аналізувати, приймати рішення, думати не лише про себе, а й про тих, хто поряд, поважати їх та їхні права, знімають контенти, придумують челенджі. У гімназистів виховується почуття патріотизму, відповідальності, громадянської свідомості та активності.
Шляхи підвищення активності й ролі учнівського самоврядування:

1. Надання учням більшої самостійності в організації колективної діяльності.

2. Активне їх залучення до всіх сфер життя учнівського колективу.

3. Поєднання самодіяльності дітей з керівництвом дорослих.

4. Збагачення життєвих цілей і внутрішнього духовного світу кожного члена колективу через привабливість соціально-колективних ініціатив.

5. Повага педагогів до самостійний думок та рішень учнівського самоврядування, його органів.

6. Відкриття справжніх лідерів, залучення їх до активної громадської діяльності. Реалізація в перспективі принципу: жодного підлеглого – усі відповідальні.

7. Кваліфікована, тактовна педагогічна допомога учнівському активу, навчання їх мистецтв управління.

8. Розширення рамок гласності учнівського самоврядування, відкритий характер роботи всіх органів самоврядування.

Маємо свої сторінки в соц.мережах: instagram, TikTok

ПОЛОЖЕННЯ ПРО УЧНІВСЬКЕ САМОВРЯДУВАННЯ

І. Загальні положення

1. Вибори Президента гімназії проводяться за принципом загального рівного і прямого виборчого права при таємному голосуванні.

2. Виборчий процес здійснюється на засадах вільного і рівноправного висування кандидатів кожним класом.

3. Вибори Президента Гімназії є загальними: право обирати мають учні 5 – 9 класів та вчителі гімназії.

4. Президентом гімназії може бути обраний учень, якому на день виборів виповнилось 12 років і який є учнем гімназії.

5. Вибори Президента гімназії є рівними: кожен виборець має 1 голос.

6. Голосування на виборах є таємним.

7. Право висування кандидата в Президенти гімназії має кожен класний колектив. Клас може висувати кількох кандидатів у президенти.

ІІ. Організація та проведення виборів

1. Для проведення голосування створюється виборча комісія.

2. Виборча комісія:а) складає списки виборців;б) встановлює форму виборчого бюлетеня;в) проводить реєстрацію кандидатів у Президенти;г) встановлює результати виборів та оголошує їх.

ІІІ. Передвиборна агітація

1. Учень, який зареєстрований кандидатом у Президенти, має право вести предвиборчу агітацію.

2. Кандидат за допомогою ініціативної групи:

• Повинен випустити рекламний плакат;
• Підготувати передвиборчу програму( не більш як 1 сторінку тексту);
• Може здійснювати інші агітаційні заходи.

3. Права кандидата у Президенти під час проведення агітаційної компанії:

• Вільне відвідування уроків під час предвиборної компанії (але не більш двох днів);
• Відвідувати любий клас, у якому кандидат планує провести агітаційну компанію;
• Проводити агітаційну роботу на перервах та в позаурочний час.

4. Повідомлення про обрання Президента оголошується головою виборчої комісії на лінійці.

5. Президенту гімназії вручається відповідне посвідчення.

6. Обраним вважається кандидат, за якого проголосували більшість учнів, що взяли участь у голосуванні.

7. Вибори вважаються такими, що відбулися, якщо в них брало участь 50% учнів та вчителів гімназії.

8. Президент обирається строком не менше 1 року.

9. Якщо 2 і більше кандидатів набрали однакову кількість голосів, проводяться повторні вибори.

10. Вибори до парламенту проводяться в класах відкритим голосуванням на 1 рік.

11. У виборах до парламенту беруть участь учні 5 – 9-х класів.

12. Кожен клас має право обрати до складу парламенту 1 представника.

Завдання учнівського самоврядування

• Активізувати діяльність учнів з акцентацією уваги на проблемах гімназії

• Сприяти виявленню лідерів серед учнів, створити умови для реалізації їх організаторських здібностей

• Активізувати залучення учнів до життя гімназії, сприяти їх участі в управлінні навчальним закладом і вирішенні питань учнівського життя