Про затвердження Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді, Заходів щодо реалізації Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді та методичних рекомендацій щодо національно-патріотичного виховання

День вшанування пам'яті Героїв Крут

/Files/images/mural_2.jpg

29 січня Україна відзначає сумну дату, яка назавжди увійшла в українську історію як день пам’яті Героїв Крут. Офіційно цю дату почали відзначати після того, як 29 січня 2007 року Президент України Віктор Ющенко підписав Указ „Про вшанування пам’яті Героїв Крут”.

Хто були ці люди? Чому вони загинули? І хто винен у їхній смерті? Ці питання має ставити кожен сучасний український політик, щоб не допустити помилок. Адже, як вчить історія, без належних висновків помилки мають здатність повторюватись.

У січні 1918 року до Києва почали наближатися три більшовицькі військові угрупування під командуванням колишнього полковника царської армії М.Муравйова. Щоб відбити навалу ворожих військ і захистити Україну від інтервенції, 29 січня 1918 року на залізничній станції Крути під Бахмачем на Чернігівщині студенти-добровольці Українського народного університету, Київського університету імені Святого Володимира, учні старших класів Кирило-Мефодіївської гімназії та невеликий загін Вільного Козацтва дали бій наступаючій більшовицькій армії. 300 студентів та школярів стали зі зброєю проти 6 тисячного війська.

Протягом п’яти годин патріоти-добровольці стримували натиск професійної більшовицької армії, але сили були нерівні. Бій під Крутами закінчився українською поразкою. В тому бою загинуло 250 українських студентів та гімназистів, 10 старшин, 32 юнаки потрапили в полон. Решту поранених відвезли до Харкова.

19 березня 1918 року в Києві, на Аскольдовій могилі відбулися похорони полеглих у бою під Крутами.

Бій під Крутами увійшов в українську історію як зразок жертовності й героїзму за нашу Батьківщину.

День Соборності та Свободи України

/Files/images/1232.jpg

День 22 січня 1919 року ввійшов до національного календаря як велике державне свято - День Соборності України. Саме тоді на площі перед Київською Софією відбулася подія, про яку мріяли покоління українських патріотів: на велелюдному зібранні було урочисто проголошено злуку Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки. Виголошення соборницької ідеї стало могутнім виявом творчої енергії нації та прагнення до етнічної і територіальної єдності.

Ті вікопомні історичні події сформували підґрунтя для відродження незалежної соборної демократичної України та утвердження національної ідеї. У розмаї жовто-синіх знамен 22 січня 1990 року наші сучасники поєднали живим ланцюгом злуки Схід і Захід України.

Віримо, що територіальна цілісність України, скріплена кров’ю мільйонів незламних борців, навіки залишатиметься непорушною. Ми маємо бути свідомі того, що лише в єдності дій та соборності душ можемо досягти величної мети – побудови економічно й духовно багатої, вільної й демократичної України, якою пишатимуться наші нащадки. Плекаймо все, що працює на ідею загальнонаціональної єдності, повсякчас пам’ятаючи про незліченні жертви, принесені на вівтар незалежності, соборності, державності.

Звіт про проведення заходів щодо відзначення Дня Соборності та Свободи України

День Гідності та Свободи

/Files/images/Night_during_the_daytime.png

З метою вшанування найвищих людських цінностей – життя, свободи, гідності, мужності, героїзму, збереження незалежності та територіальної цілісності України, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві Президент України підписав Указ №633/2015 від 09.11.2015 «Про відзначення у 2015 році Дня Гідності та Свободи», встановивши в Україні День Гідності та Свободи – свято, яке щорічно відзначається 21 листопада.

Гідність і свобода – це ті цінності, які нероздільно пов’язані із життям людини, і відіграють важливу роль як у становленні певної особистості, так і суспільства в цілому. Вони лежать в основі моральних ідеалів, принципів, переконань і норм, які визначають стосунки між людьми і ставлення громадян до своєї держави. У свою чергу, таке ставлення уособлюється в поняттях «Вітчизна», «Батьківщина», «родина», «сім’я», а найвищим проявом любові до рідної землі є готовність з честю відстоювати її свободу, незалежність, боронити від будь-яких нападів ціною власного життя.

Гідність є одним з ключових понять Конституції України. В Основному Законі, зокрема, визнано гідність однією з «найвищих соціальних цінностей» в Україні (ст. 3), задекларовано, що «усі люди є вільні і рівні у своїй гідності та правах» (ст. 21) та що «кожен має право на повагу до його гідності» (ст. 28).

Свобода є головною людською цінністю і визначається «як фундаментальна складова людського існування», оскільки свобода є не просто те, чим володіють люди, а саме ким вони є за своєю суттю. Як універсальна характеристика людського буття, свобода безпосередньо пов'язана з відчуттям відповідальності.

День Гідності та Свободи – це свято, яке є одним із ключових у ланцюжку заходів щодо утвердження в Україні національної незалежності, самоідентичності та бажання жити за європейськими стандартами. Народ України засвідчує своє право жити у вільній демократичній державі. Запальний ентузіазм, помножений на чітку та продуману організацію акцій, дав змогу проявити неабиякий політичний потенціал української нації як гідної і достойної кращого життя спільноти, рівної серед рівних європейських народів.