СТРАТЕГІЯ НАЦІОНАЛЬНО-ПАТРИОТИЧНОГО ВИХОВАННЯ

Про затвердження Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді, Заходів щодо реалізації Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді та методичних рекомендацій щодо національно-патріотичного виховання

ЗАХОДИ 2023-2024 н.р.
«Лютий, довжиною в два роки»/Files/images/два роки війни.jpg 24 лютого 2022 року ми почали життя з нової сторінки — сторінки повномасштабного вторгнення рф.Сторінки, яка назавжди залишиться страшною датою у наших спогадах і пам’яті наших поколінь. Сторінки, яка стала продовженням незрівнянного подвигу та неосяжної звитяги Українського народу. Два роки ми боремося з кровожерливим загарбником, два роки ми стоїмо. Стоїмо разом, стоїмо пліч-о-пліч заради майбутнього наших дітей, заради європейського майбутнього нашої держави.

ВІДЕО
День українського добровольця/Files/images/День добровольця.jpg Щороку 14 березня в Україні відзначають День українського добровольця. Свято запровадили, щоб вшанувати мужність та героїзм тих, хто стояв на захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності нашої країни. Ця пам'ятна дата була встановлена Верховною Радою України у 2017 році. Обрана дата, 14 березня, має особливий сенс. Саме в цей день у 2014 році з Майдану Незалежності вирушили перші 500 бійців-добровольців Самооборони Майдану на тренувальну базу в Нових Петрівцях для створення першого добровольчого батальйону. Чоловіки та жінки об'єдналися та вирушили на схід України – на захист нашої держави та її суверенітету.

Фото
Державний Гімн України/Files/images/Гімн.jpg Державний Гімн України – один з головних державних символів України поряд із прапором і гербом. Його офіційна музична редакція була ухвалена Верховною Радою 15 січня 1992 року, а текст гімну затверджено Законом України «Про Державний Гімн України» 6 березня 2003 року.10 березня для Дня Державного гімну був обраний як день, в який вперше прозвучав твір композитора Михайла Вербицького на слова поета Павла Чубинського «Ще не вмерла Україна» в 1865 році в Перемишлі (Польща). Ним завершили концерт, присвячений пам’яті Тараса Шевченка. Того ж року вірш уже був надрукований разом із нотами. Твір у виконанні українського оперного співака-тенора Модеста Менцинського був записаний на платівку в Кельнському відділенні «Грамофона» у жовтні 1910 р. Зараз, коли нові герої воюють за територіальну цілісність нашої країни, гімн має особливе значення для всіх і є тою духовною ланкою, що єднає нас із попередніми поколіннями борців за свободу.

Відео
Акції проєкту «Крила» зі збору кришок/Files/images/кришкаа.jpg Збираємо кришки та наближаємо нашу Перемогу разом!IV етапу благодійної акції проєкту «Крила» зі збору кришок. Пластик, який би сотнями років забруднював планету може стати порятунком життів для українських захисниківВорогам – кришка– це головне гасло кожного українця!

Відео
День ДЕРЖАВНОГО ГЕРБА УКРАЇНИ
/Files/images/герби.jpg
19 лютого, відзначається День Державного Герба України.Тризуб як державний символ України був обраний у 1992 році Верховною Радою України.З давніх часів символ Тризуба використовувався як оберіг. Археологи знаходили це зображення у багатьох пам’ятках культури, датованих ще першим століттям нашої ери. Існує понад тридцять теорій походження і значення тризуба (сокіл, якір, символ триєдності світу тощо).Наш герб – святиня, яка має давню та величну історію, він народжений зі споконвічного народного прагнення до волі та незалежності. Національний символ, що уособлює тисячолітній зв’язок поколінь – минувшини, сьогодення та майбутнього.Тризуб об’єднує українських патріотів, наших Захисників та Захисниць.Шануймо наші державні символи, не дамо нікому знищити, загарбати нашу Українську волю, силу духу, нашу незалежність!З метою збагачування знання учнів про державні символи, ознайомлення з історією виникнення Державного герба України та його значення, виховання поваги та любові до державних символів України, у ХГ127 пройшла ціла низка заходів.

Фото
День єднання

/Files/images/ДЄ.jpg
День єднання – молоде свято. Українці відзначають його втретє. Під час війни це свято має особливий сенс: українці мають бути згуртовані як ніколи.Історичні випробування, які постали перед Україною й українцями, вимагають від нас монолітної єдності та рішучих дій. Разом ми непереможні! Переможемо разом!Наша гімназія втретє відзначає День єднання разом зі всією Україною, який спрямований на те, щоб показати світові, що ми сьогодні єдині та попри все будемо відстоювати свою незалежність і своє майбутнє. В ХГ127 відбувся загальний онлайн-захід "Україно, твоя сила в єднанні" та пройшли класні інформаційні хвилинки.

Відео

Фото
День Соборності та Свободи України

/Files/images/соб.jpg
День 22 січня 1919 року ввійшов до національного календаря як велике державне свято - День Соборності України. Саме тоді на площі перед Київською Софією відбулася подія, про яку мріяли покоління українських патріотів: на велелюдному зібранні було урочисто проголошено злуку Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки. Виголошення соборницької ідеї стало могутнім виявом творчої енергії нації та прагнення до етнічної і територіальної єдності.Ті вікопомні історичні події сформували підґрунтя для відродження незалежної соборної демократичної України та утвердження національної ідеї. У розмаї жовто-синіх знамен 22 січня 1990 року наші сучасники поєднали живим ланцюгом злуки Схід і Захід України.Віримо, що територіальна цілісність України, скріплена кров’ю мільйонів незламних борців, навіки залишатиметься непорушною. Ми маємо бути свідомі того, що лише в єдності дій та соборності душ можемо досягти величної мети – побудови економічно й духовно багатої, вільної й демократичної України, якою пишатимуться наші нащадки. Плекаймо все, що працює на ідею загальнонаціональної єдності, повсякчас пам’ятаючи про незліченні жертви, принесені на вівтар незалежності, соборності, державності.

Фото
День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя/Files/images/крим украиє.jpeg 26 лютого – День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, що був встановлений 2020 року Указом Президента України № 58 на вшанування мужності й героїзму громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території – в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі.Цього року минає 10 років від проведення 26 лютого 2014 року в місті Сімферополі мітингу на підтримку територіальної цілісності України за участю кримських татар, українців та представників інших національностей.

Відео
День рідної мови/Files/images/ПВ21.png

Кожного року 21 лютого увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови.З метою виховання почуття поваги до рідної землі, до рідної мови, до держави Україна, у ХГ127 пройшли різноманітні тематичні класні заходи та загальне онлайн-свято "Розвивайся далі, мова наша рідна, і про нас нащадків вістку донеси"

Відео
День української жінки (День українки)/Files/images/укр жін.jpg 25 лютого маємо своє українське свято - День українки, щоб вкотре продемонструвати світові не тільки національну колоритну красу українського жіноцтва, але й нашу велич, силу, мужність, готовність на самопожертву й героїчну боротьбу зі всяким злом, що схоче посягнути на все те, що нам найдорожче : на наших дітей, сім'ю, родину, дім, землю, країну!Сьогодні, у тяжкі роки війни, українки не тільки берегині сімейного вогнища, затишку й тепла, а й дбайливі матусі, які захищають від війни, навчають і виховують дітей - майбутнє української нації. Сьогодні українки - героїчні амазонки в боротьбі з російськими окупантами, підмога армії в тилу ворога, міцна опора для розвитку економіки, сільського господарства, науки, техніки, культури.З Днем української жінки!

ВІДЕО

ФОТО
Освітній марафон "Добро почнається з тебе" /Files/images/ПВ16.jpg Щороку 17 лютого люди всього світу відзначають День спонтанного прояву доброти. Доброта, людяність, милосердя не мають кордонів, часових та вікових обмежень, просочують серце кожної людини на планеті. Їх ніколи не буває багато.Департамент освіти ініціює проведення марафону добра протягом лютого під гаслом«Добро починається з тебе».Добро у світі, даруєте свій час, надихаєте, даєте надію, віру та підтримку тим, хто цього потребує. Немає значення: підтримуєте захисників, сортуєте гуманітарну допомогу, приносите продукти бабусі-сусідці, годуєте тварин на вулиці тощо. Важливо, щоб добра в нашому світі ставало все більше.

ФОТО
День пам’яті Героїв Крут/Files/images/крути 2023.jpg В Україні 29 січня відзначають День пам’яті Героїв Крут.Крути – одна з трагічних і водночас легендарних сторінок в історії України 1917-1921 років.Бій під Крутами відбувся 29 січня 1918 року між Ніжином і Бахмачем під час наступу на Київ військ більшовицької Росії під проводом полковника Михайла Муравйова. Загалом у бою під Крутами загинуло з української сторони, за різними оцінками, 70–100 осіб. Втрати бiльшовицьких вiйськ сягали 300 воякiв.Після розстрілу більшовики не дозволили місцевим селянам поховати тіла загиблих. Лише після визволення Києва від червоних за розпорядженням українського уряду 19 березня 1918 року відбувся урочистий похорон полеглих у бою під Крутами на Аскольдовій могилі.За радянських часів могили полеглих під Крутами було зруйновано. Десятиріччями історія бою або замовчувалася, або обростала міфами і вигадками як у закордонній, так і у вітчизняній історіографії.Але, завдяки звитязі та сміливості українських вояків більшовицький наступ на Київ було зупинено на чотири дні, що дало змогу укласти Брестський мир між Українською Народною Республікою і державами Четверного союзу. Цим документом Україна визнавалась самостійною державою з західним кордоном, що існував між Австро-Угорщиною й Росією до 1914 року.Після здобуття Україною Незалежності подвиг героїв Крут посів гідне місце в пантеоні національної слави, став символом патріотизму і жертовності у боротьбі за державну незалежність.Українці мають завжди пам'ятати, якою ціною виборюється свобода.Сьогодні ми віддаємо шану стійкості, мужності, звитязі й жертовності молодих захисників, які ціною власних життів і самопожертви зупинили ворога. Як і понад 100 років тому сьогодні українські воїни стали на захист своєї землі й своєї країни.Ми завжди маємо памʼятати свою історію! Завжди пам'ятати, якою ціною виборюється свобода!

ВІДЕО
День пам’яті жертв Голокосту
/Files/images/Голокост.jpg
27 січня міжнародна спільнота вшановує пам’ять жертв ГолокостуГолокост, який призвів до знищення однієї третини євреїв і незліченної кількості представників інших національностей, завжди слугуватиме всім людям пересторогою про небезпеки, які приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм та упередження..Дробицький Яр у Харкові. Це – відоме місце масових розстрілів цивільного, насамперед єврейського, населення нацистами під час Другої світової війни. За різними оцінками, тут поховано від 14 до 20 тисяч жертв нацизму. У 2002 році на місці трагедії відкрили меморіал. А у 2022-му в центральний монумент меморіалу – менору влучили російські снаряди.Люди, які пережили Голокост чи нацистські табори смерті, після повномасштабного нападу Росії на Україну стали жертвами рашизму..Пам'ятайте!!

ФОТО
День збройних сил України!/Files/images/ЗСУ.jpeg 6 грудня, ми відзначаємо професійне свято наших захисників – День збройних сил України!ЗСУ – це наша гордість! Український воїн — це надійний захисник, відданий патріот і людина, для якої честь і незалежність мають велике значення, особливо зараз, під час війни. Дуже важливо подякувати військовим за їх мужність і відвагу.

ФОТО
Міжнародний день волонтера/Files/images/Волонтер.jpeg Волонтерство - це покликання. Небайдужість до чужої біди, співпереживання, особливий спосіб мислення. Це те, що гуртує волонтерів та веде їх вперед. Саме завдяки волонтерам сотні тисяч людей і тварин по всьому світу отримують необхідну допомогу.Роль волонтерів в Україні зараз, під час війни, важко переоцінити. Волонтери - одні з тих, хто завжди стоїть за спиною військових та допомагає їм, а також українцям на окупованих територіях, часто ризикуючи власним життям. Сьогодні волонтери - найпотужніша частина громадянського суспільства України, а волонтерський рух об'єднує всі міста й громади держави та всі соціальні групи. Це ідея, яка залучає до боротьби за свободу України мільйони людей із різних країн світу.

ФОТО
Дня пам'яті жертв Голодоморів/Files/images/Голодомор 22.jpg В Україні вшановують пам'ять жертв ГолодоморівУкраїнці у ХХ сторіччі пережили три Голодомори: 1921-1923, 1932-1933 і голод 1946-1947 років. Наймасштабнішим був голод 1932-1933 років – саме його називають геноцидом українського народу.Голодомору передувала насильницька колективізація сільських господарств, «розкуркулення» селян, хлібозаготівельна кампанія, масовий терор на селі.Терор голодом, що діяв в Україні протягом 22-ох місяців, – це свідома і цілеспрямована політика сталінського уряду, стратегія і тактика якої виконувалася починаючи з 1928 року. Ця карально-репресивна акція була спрямована на упокорення українського селянства, знищення самостійних селянських господарств – соціально-економічних підвалин української нації.Штучно створений голод став добре продуманою та ретельно замаскованою каральною операцією.Передусім в українських селян забрали вирощене ними зерно, а потім численними натуральними штрафами та обшуками позбавили останніх запасів продовольства.У грудні 1932 року у 82-ох районах України була заборонена торгівля продуктами, також припинилося постачання промислових товарів. На початку 1933 року селян позбавили останніх надій на порятунок, заборонивши виїзд з охопленої голодом України. Залишившись без хліба, селянські сім’ї вживали у їжу різні сурогати: кукурудзяні качани і стебла, просіяне лушпиння, сушену солому, гнилі кавуни і буряки, картопляне лушпиння, стручки акації, товчену кору і листя дерев.Терор голодом, що тривав в Україні протягом 22-х місяців, забрав, за офіційними даними, близько 4 млн життів.Цього дня українці запалюють у своїх оселях свічку пам'яті на вшанування загиблих від штучного голоду

ФОТО
День Гідності і Свободи/Files/images/Незламні.jpg День Гідності і Свободи щорічно святкується в Україні 21 листопада на честь Помаранчевої революції 2004 року і Революції Гідності 2013 року.Україна - територія гідності і свободи. Вона довела це подіями, які розгорталися на Майдані в 2004 і 2013 роках. Це було важке випробування для нашої країни, але українці довели свою любов до країни, честь і мужність. Україна потрібно пишатися і просто неможливо не любити! Єдність і свобода роблять нас гідними дітьми нашої країни. Давайте зберігати і оберігати цей скарб! А наша сильна і демократична Україна буде берегти і захищати нас. З Днем гідності та свободи!З метою розширення знань учнів про власну країну, виховання поваги до української культури, почуття гордості за свою Батьківщину та розуміння єдності і цілісності України,21 листопада у ХГ127 відбувся загальношкільний захід "Народ мій є, народ мій завжди буде, ніхто не переможе мій народ"

ФОТО
День захисників та захисниць України/Files/images/ПВ1.jpg
День захисників та захисниць України ніколи не буде традиційним святом з гуляннями та веселощами. Для українців ця дата — можливість вшанувати воїнів будь-якої статі, що захищають незалежність та суверенітет рідної Батьківщини. Цього дня прийнято згадувати не лише героїв сьогодення, які щодня боронять кордони нашої держави від країни-агресора, але й ветеранів Другої святової війни, наших предків козаків, які виборювали право на незалежність.На сьогоднішньому загальношкільному онлайн-заході учні ХГ127 розповіли про історію свята, вшанували пам'ять загиблих, виказали свою повагу та вдячність захисникам та захисницям України, що боронять наш фронт в тяжкі для країни часи.Пам'ятаємо, шануємоСлава Україні ! Героям слава!Дякуємо ГЕРОЯМ СУЧАСНОСТІ

ФОТО
День Миру/Files/images/ПВ2.jpg 21 вересня – Всесвітній день Миру! Думки про мир в Україні вже давно оселилися в наших серцях. І діти, і дорослі щиро вірять, що Україна знову стане єдиною і неподільною. Настане днина, коли над усією нашою державою буде не просто блакитне, а і мирне небо.З великим натхненням підготували учні ХГ127 онлайн-свято з цієї нагоди, записали відеозвернення, намалювали свої мрії про мирне майбутнє.Щире прагнення Миру разом з дитячими усмішками полинуло сьогодні у безкраї простори Всесвіту.Усім нам миру та любові!

ФОТО
ЗАХОДИ 2022-2023 н.р.
День Незалежності/Files/images/ПВ3.png День проголошення Незалежності 24 серпня 1991 року став визначною датою в історії українського народу, поворотною віхою на шляху демократії та суспільного єднання. Це свято кожного з нас – і тих, хто зміцнював суверенітет держави протягом останніх десятиліть, і молодих людей, ровесників Незалежності, які далі розвиватимуть Україну.2022 рік став роком випробувань та значних втрат. Ворог вирішив відібрати у нас волю, суверенітет та території. Але ми, українці, завжди були волелюбними та незламними. І ми обов’язково переможемо!На жаль, цього року ми не зможемо святкувати День Незалежності як завжди, адже продовжується героїчна боротьба нашого народу із окупантами. Усі ми кожного дня додаємо значних зусиль, наближуючи нашу перемогу. Щиро дякуємо усім співробітникам, лікарям, комунальникам та волонтерам, які роблять значний внесок у життя нашого міста, допомагають харків’янам та ЗСУ. Пишаємося кожним із вас!Вітаємо шкільну спільноту з Днем Незалежності та бажаємо безтурботного і мирного життя в улюбленій країні. Нехай Україна більше ніколи не знатиме скрутних часів! Хай живе вільний народ! Слава Україні

ФОТО
День Державного прапора України/Files/images/ПВ4.jpg Сьогодні наш прапор — символ сміливості і свободиПерша історична згадка про поєднання жовтого і синього кольорів датується 1256 роком — днем заснування Львова. На гербі міста поєдналися жовтий лев на голубому тлі. У запорожців також зустрічалися сині прапори із золотими орнаментами.Перша спроба утворити прямокутний прапор з жовтого і блакитного кольорів була зроблена Головною Руською радою на Галичині. А вже в 1848 році за ініціативою Ради на міській ратуші Львова вперше був піднятий жовто-блакитний прапор.

ВІДЕО
День Української Державності/Files/images/ПВ5.jpg Днем Української Державності, який відзначається у День хрещення Київської Русі - України.Хрещення назавжди змінило нашу історію. Саме тоді зросла роль нашої держави у міжнародних відносинах, почали розвиватися культура і наука. Як би наш ворог не хотів привласнити собі здобутки України, але історія все пам’ятає. Ми - народ з величним минулим, і саме на нашій землі стоїть Софійський собор - одне зі ста чудес світу, яке зберігає зв’язок поколінь. «Софія» означає «мудрість», і українці - справді мудрий, сильний духом та незвичайний народ, який протягом тисячоліть бореться за вільне майбутнє. Хай важка боротьба, яку ми ведемо зараз, приведе нас до остаточної Перемоги, щоб наш прапор і гімн майорів та звучав у кожному українському місті. Хай наша країна процвітає і розвивається, а ми для цього докладемо максимум зусиль, пам’ятаючи минуле та сміливо крокуючи в майбутнє»

ФОТО
День миротворців/Files/images/ПВ6.jpeg 29 травня відзначається Міжнародний День Миротворців ООН. Свято було встановлено в Україні після офіційного звернення Асоціації миротворців України до Президента України щодо вагомого внеску миротворців у підтримання стабільності у різних регіонах планети. Українські миротворці входять до Міжнародних місій з 1992 року. Участь ЗСУ в Міжнародних операціях з підтримання миру та безпеки має ключове значення для нашої держави, її розглядають як засіб зміцнення національної безпеки.Юні миротворці приєдналися до святкування і висловлюють Вам щиру подяку за неоціненний вклад у забезпечення миру. Бажаємо Вам міцного здоров"я та успішного повернення додому!
ФОТО
ДЕНЬ КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ/Files/images/ПВ7.jpg Це основний закон країни, який гарантує кожному громадянину України його права та свободу. Крім того, День Конституції України є єдиним державним святом, яке закріплене в самій Конституції.ЦІКАВІ ФАКТИ:Крім чинної на сьогодні Конституції, в історії України було ще 4 аналогічні документи:конституція Пилипа Орлика 1710;конституція УНР, ухвалена 29 квітня 1918 року;конституція ЗУНР, ухвалена 13 листопада 1918 року;тимчасова конституція Карпатської України 15 березня 1939 року.Процес підготовки Конституції України тривав шість років — з 1990 до 1996 року. Упродовж цього часу було запропоновано 15 проектів документа.Гострі дискусії точилися щодо повноважень між гілками влади, символікою, приватною власністю, а також статусом Республіки Крим та російською мовою.Президент України Леонід Кучма не був присутнім на засіданні парламенту. Він дивився його у кабінеті у прямому ефірі. Проте за кілька хвилин до остаточного рішення прийшов до сесійної зали. Кучма назвав цю подію історичною.Найменший екземпляр основного Закону України розміром 2×3 см. Його створив художник Ігор Степанов у 2011 році. У ній 160 сторінок, а вага – 15 грамів.Під час підготовки до другого читання в документ внесли близько шести тисяч поправок. Усі три місяці комісія працювала над проектом без вихідних з 9 ранку та до 10 вечора.Перші слова тодішнього голови Верховної Ради Олександра Мороза після ухвалення Конституції 315 голосами були такими: Є Конституція!Международна спільнота схвалила Конституцію України, назвавши її однією з найдемократичніших у світі

ФОТО
День Вишиванки/Files/images/ПВ8.jpg Вишиванка - символ незламності та відродження України. На жаль, цього року, День Вишиванки зі шрамами і під звуки вибухів та сирен.Але, жодна ворожа ракета не забере в українців, прагнення до волі і краси. Знайомство з техніками вишиття сорочок, поєднання кольорів та використання елементів орнаменту Прикарпаття та Слобожанщини створило унікальну атмосферу зустрічі. Учні з радістю демонстрували свої сорочки, ділилися родинними традиціями збереження та створення національного одягу. Цікавим для дітей був майстер-клас виготовлення макету сорочки, технікою «оригамі» й нанесенням візерунків від вчителя трудового навчання Ірини Коростельової. Ці сорочечки зі словами вдячності, як оберіг, учні передадуть нашим захисникам на передову. Всі ми разом несемо дух нашої нації крізь століття і робимо це з великою гордістю!УКРАЇНА Схід і Захід, Слобожанщинa і Прикарпаття, місто Харків і місто Надвірна

ВІДЕО
День героїв

/Files/images/ПВ9.jpg
День героїв (23 травня): історія святаЩорічне свято День героїв було запроваджене на честь всіх захисниць та захисників України, які протягом багатьох століть боролися за її незалежність та територіальну цілісність і продовжують робити це нині.Рішення створити таку важливу подію було прийняте під час II Великого збору Організації українських націоналістів 1941 року. А дату обрали на честь видатного громадського діяча, командира збройних сил, ідеолога українського націоналізму Євгена Коновальця. Його 23 травня 1938 року підступно вбили в Роттердамі. Спершу День героїв святкували підпільно, але зі здобуттям Україною незалежності воно почало набувати все більшого розголосу. Особливо важливим воно стало після початку російсько-української війни, коли нові герої боронять рідну Батьківщину.

ФОТО
День Державного Гімну України

/Files/images/ПВ10.png
Державний Гімн України – один з головних державних символів України поряд із прапором і гербом. Його офіційна музична редакція була ухвалена Верховною Радою 15 січня 1992 року, а текст гімну затверджено Законом України «Про Державний Гімн України» 6 березня 2003 року10 березня для Дня Державного гімну був обраний як день, в який вперше прозвучав твір композитора Михайла Вербицького на слова поета Павла Чубинського «Ще не вмерла Україна» в 1865 році в Перемишлі (Польща).Ним завершили концерт, присвячений пам’яті Тараса Шевченка. Тогож року вірш уже був надрукований разом із нотами. Твір у виконанні українського оперного співака-тенора Модеста Менцинського був записаний на платівку в Кельнському відділенні «Грамофона» у жовтні 1910р.Зараз, коли нові герої воюють за територіальну цілісність нашої країни, гімн має особливе значення для всіх і є тою духовною ланкою, що єднає нас із попередніми поколіннями борців за свободу.

ФОТО
День українського добровольця/Files/images/ПВ11.jpg День українського добровольця—святона честьукраїнських добровольців, що відзначається вУкраїні14 березня. В цей день 2014 року перші 500 бійців-добровольцівСамооборони Майдануприбули на полігон Нові Петрівці для формування першого добровольчого батальйону, з якого згодом був сформований1 БОП НГУ ім. Кульчицького

ФОТО
Міжнародний день рідної мови/Files/images/мовна.jpg 21 лютого 1952 рокуу Бангладеш (Східний Пакистан) пакистанська влада жорстоко придушила демонстрацію людей, які виражали свій протест проти урядової заборони на використання в країні своєї рідної — бенгальської, мови. Відтоді кожного року Бангладеш відзначає день полеглих за рідну мову. Саме за пропозицією цієї країни ЮНЕСКО проголосило 21 лютого Міжнародним днем рідної мови. А починаючиз 21 лютого 2000 року, цей день відзначаємо і ми, українці.Мова — це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат кількатисячолітньої еволюції кожного етносу. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу

ФОТО
День Героїв Небесної Сотні/Files/images/ПВ13.jpg День Героїв Небесної Сотні— пам'ятний день, що відзначається вУкраїні 20 лютогона вшанування подвигу учасниківРеволюції гідностіта увічнення пам'ятіГероїв Небесної Сотні.
Цього дня 2014 року під час Єврореволюції наІнститутській вулиціу Києві силові підрозділи режиму Януковича розстрілювали протестувальників. Усього за день було до ста жертв, яких назвали «Небесною Сотнею». О 22:17 Верховна Рада прийняла постанову «Про засудження застосування насильства, яке призвело до загибелі мирних громадян України», низка представників влади заявили про перехід на бік народу. День 20 лютого став переломним у ході подій Революції гідності.

ФОТО
День єднання/Files/images/ПВ14.jpg 16 лютого, Україна вже втретє відзначаєДень єднання. Цесвято2022 рокузапровадив своїм Указом президентВолодимир Зеленський. Головною метою було продемонструвати єдність українського народу на тлі зростання загрози повномасштабного вторгнення росії в Україну. Сьогодні свято набуваєособливого значення.Щоб підняти дух українціві зменшити психологічну напругу, було впроваджено нове свято, яке мало на метінагадати кожному свідомому громадянину, щосаме в єднанні — наша сила.

ФОТО
День пам’яті Героїв Крут/Files/images/Крути.jpg 29 січня в Україні відзначають пам'ять героїв Крут - українських студентів, які ціною власного життя зупинили більшовицький наступ на Київ у 1918 році.Україна відзначає День пам’яті Героїв Крут. Цього дня ми віддаємо шану стійкості та мужності молодих хлопців, які так само, як і сьогоднішні захисники України, стали на захист української держави та зупинили нападника.

ФОТО
День Соборності України/Files/images/соб.jpg День Соборності України - це свято на честь проголошення першої Незалежності та Акту Злуки Української Народної Республіки (УНР) та Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР).22 січня 1918 року незалежність була проголошена IV Універсалом Української Центральної Ради, а через рік, в 1919 році, в цей же день на Софійській площі у Києві відбулося офіційне об'єднання Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки. Так вперше за багато століть історичні українські регіони об'єдналися в одну державу.

ФОТО
День пам'яті та перемоги над нацизмом/Files/images/ПВ17.jpg 2015 р. Україна змінила формат святкування Дня Перемоги у рамках ухвалення пакету законів про декомунізацію. Від 2016 року в Україні 9 травня відзначають як День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.Як зазначає Український інститут національної пам'яті, новий зміст відзначення пам’ятних днів 8 й 9 травня охоплює:переосмислення подій Другої світової війни, руйнування радянських історичних міфів, чесний діалог навколо складних сторінок минулого;рівне вшанування пам'яті кожного, хто боровся з нацизмом, підкреслення солідарності та бойового братерства всіх Об'єднаних Націй, як держав, так і бездержавних тоді народів (євреїв, українців та ін.);перенесення акценту з історії військових дій на історії конкретних людей, а відтак відмову від святкування на користь ушанування війни.Офіційним символом святкування Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, як і Дня пам'яті та примирення, є квітка червоного маку — загальноприйнятий у світі символ відзначення пам'ятних днів Другої світової війни. Гаслом обох пам'ятних днів є "1939-1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо".

ФОТО
День пам’яті жертв політичних репресій/Files/images/ПВ18.png Щороку,третьої неділі травня, в Україні вшановують пам'ять мільйонів загублених життів, бездушно знищених радянським тоталітарним режимом. Пам'ятна дата встановлена Указом Президента від 21 травня 2007 року з метою вшанування пам'яті жертв політичних репресій комуністичного режиму.

ФОТО
Акція «Героям сучасності»/Files/images/ПВ19.jpg У 2022 році Департамент освіти ініціював проведення міської акції “Героям сучасності”, до котрої долучились 9178 дітей, батьків та педагогів нашого міста, які у своїх роботах передали нашим захисникам та захисницям частинку своєї енергії, віри в ЗСУ та впевненості в нашій перемозі. Щиро вдячні всім, хто підтримав нашу ініціативу.У вересні Департамент освіти запрошує охочих дошкільнят та школярів, батьків та педагогів стати учасникамицьогорічної акції “Героям сучасності”– марафону віри в наших захисників та захисниць, марафону вдячності нашим героям сучасності, марафону найщиріших побажань борцям за нашу свободу, наші цінності та наше щасливе майбутне

ФОТО
Акція “Подаруй частинку тепла захисникам”/Files/images/ПВ20.jpg Щиро вдячні всім учасникам освітнього процесу, які щомісяця підтримують наші ініціативи та активно долучаються до волонтерської допомоги й освітніх акцій Департаменту освіти.У грудні Департамент освіти запрошує охочих дошкільнят та школярів, батьків та педагогів стати учасникамиакції “Подаруй частинку тепла захисникам”, щоб потурбуватись про воїнів, які боронять наше сьогодення, ризикуючи власним здоров’ям та життям; щоб подякувати героям сучасності, мотивувати та нагадати нашим захисникам та захисницям, як сильно в них вірять не лише дорослі представники освітнього фронту, а й малеча та юне покоління – майбутнє України.

ФОТО
День захисників та захисниць України/Files/images/ПВ1.jpg У неділю, 1 жовтня, українці вперше в нову дату відзначають День захисників і захисниць. Також у цей день святкують Покрову Пресвятої Богородиці та День українського козацтва. Нині важливо вшанувати пам'ять тих, хто віддав життя за України й подякувати жінкам та чоловікам, які боронять нашу Батьківщину зараз.

ФОТО
Міжнародний день Організації Об’єднаних Націй/Files/images/ООН.jpg День ООН - це день народження Організації Об’єднаних Націй. Відзначається щорічно відповідно до рішення Генеральної Асамблеї ООН A/RES/2782 (XXVІ). 24 жовтня 1945 року, після того, як більшість держав-засновників ратифікували договір про створення всесвітнього органа, була офіційно створена Організація Об’єднаних Націй. У 1971 році Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй прийняла резолюц...

ФОТО
День української писемності та мови /Files/images/мовна.jpg Українська мова —одна з головних цінностей нашої країни, наша гордість і скарб. Українську мову неодноразово забороняли і намагалися викорінити, а над її носіями вчиняли геноцид. Наша мова пережила все це і зараз визнана однією з найкрасивіших мов у світі.
День української писемності та мови — державне свято, яке було започатковано 9 листопада 1997 року указом президента «Про День української писемності та мови» на підтримку «ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства».

ФОТО
День Гідності та Свободи/Files/images/331122.jpg День Гідності та Свободи — знакове державне свято, встановлене на честь початку двох революцій: 2004-го та 2013 років. Цей день — символ творення новітньої історії держави, пам’ятна дата, що вшановує мужність та патріотизм українців, які відстояли свої споконвічні цінності: свободу, демократію та європейськість.Гідність і свобода — це портрет сучасного українця. Кожного — військового, рятівника, поліцейського, волонтера й лікаря, енергетика й залізничника… Це незмінна характеристика нас усіх як народу. Нашої сили й волі, нашої наснаги до боротьби, нашої сміливості й уміння усілякими засобами протистояти ординській навалі.

ФОТО
Голодомор в Україні 1932-1933 років /Files/images/гол.jpg Голодомор–геноцид української нації, скоєний керівництвом Радянського Союзу на чолі з Йосифом Сталіним шляхом штучно створеного масового голоду з метою знищення українців, остаточної ліквідації українського спротиву режиму та намагань українців збудувати самостійну, незалежну від Москви Українську Державу.Міжнародно-правове визначення геноцидуВизначення злочину геноциду в міжнародному праві було дане у статті ІІ Конвенції 1948 року про запобігання злочинові геноциду і покарання за нього. Термін «геноцид» запровадив науковець єврейського походження Рафал Лемкін. Він був першим фахівцем в галузі міжнародного права, хто визначивзлочини сталінськогокомуністичного режиму проти українців як геноцид та проаналізував геноцид в Україні в контексті міжнародного права.Геноцид визначається як дії, що чиняться з наміром знищити, цілком або частково, яку-небудь національну, етнічну, расову або релігійну групу як таку шляхом вбивства членів такої групи, заподіяння серйозних тілесних ушкоджень або розумового розладу членам такої групи, навмисного створення для якої-небудь групи таких життєвих умов, що розраховані на цілковите або часткове фізичне винищення її, запровадження заходів, розрахованих на запобігання народженню дітей у середовищі такої групи, насильна передача дітей з однієї групи людей в іншу.

ФОТО
День української хустки/Files/images/хустка.jpg 7 грудня відзначають Всесвітній день української хустки. День української хустки – неофіційне свято, яке відзначається з 2019 року з метою привернути увагу до збереження традицій та звичаїв.Святкують день хустки різними способами — носять їх, роблять флешмоби у соціальних мережах, поширюють фото/відео, відвідують тематичні фотосесії. Також у цей день проводять майстер-класи з правильного зав’язування та носіння української хустки.

ФОТО
День Збройних Сил України/Files/images/Вітаємо.jpg 6 грудня, в день ухвалення 1991 року Закону України «Про Збройні сили України», українці відзначають державне свято – День Збройних Сил України – свято справжньої мужності, героїзму і відваги.Українська армія – сила і гордість нашої Батьківщини. Українські військові довели, що вони найвідважніші, найдосвідченіші, найпрофесійніші воїни у світі. Бажаємо кожному захиснику і захисниці повернутися додому цілими і неушкодженими, і принести із собою перемогу!Вітаємо всіх доблесних і хоробрих чоловіків і жінок, які потужною стіною захищають свою рідну Україну від окупанта! Неможливо висловити словами нашу безмежну вдячність.Слава ЗСУ! Слава Україні!

ФОТО
Районна акція "Бджілка МИРУ"/Files/images/бджілка миру.jpg Діти та батьки гімназії 127 передали солодощі для захисників та захисниць України. «Бджілка МИРУ» - під такою назвою відбувся черговий етап акції «Якщо кожен допоможе – Україна переможе!», в рамках якого сотні батьків та дітей готували смаколики для бійців, які боронять нашу землю. Напередодні свята - Дня захисників і захисниць України, завдячуючи величезній кількості небайдужих, для бійців 93-ої окремої механізованої бригади «Холодний Яр», 92-ї окремої штурмової бригади ім. кошового отамана Івана Сірка, бійців військового інституту танкових військ НТУ «ХПІ» та військовослужбовців в/ч А4891 передано майже 500 наборів зі смаколиками. Головою району, депутатом міськради Тетяною Цибульник на прохання однієї з частин передано спальники. Адміністрація Новобаварського району Харківської міської ради дякує кожному, хто долучився до акції! Висловлюємо подяку Володіну Олегу Маратовичу за доставку гуманітарного вантажу бійцям за місцями іх розташування в Донецькій області.Бажаємо кожному і кожній, хто має високе звання захисника чи захисниці України, міцного здоров’я, незламної віри та найскорішої ПЕРЕМОГИ!

ФОТО
Заходи 2022-2021 н.р.
День української хустки/Files/images/хустка.jpg 7 грудня відзначається День української хустки. Вона здавна вважалася оберегом і символом патріотизму, свободи та любові. Тому активістки, які запровадили свято, ставили за мету відродження національних традицій і донесення історичних фактів про цей предмет гардероба.Перші хустки, які почали носити українки, мали чистий білий колір. А ось кольорові малюнки прийшли до нас із Туреччини. Зараз деякі бренди повертають моду на хустинки та включають їх у свої колекції.Попри «молодість», у свята вже є свої традиції. У цей день проводяться майстер-класи та конкурси на вміння зав’язувати хустинку. Адже тільки в Україні існує декілька десятків технік зав’язування.Спробуйте й ви. Можливо, ваше вміння принесе удачу й визнання. А можливо, і щось більше

ФОТО
ДЕНЬ ЗСУ/Files/images/ПВ1.jpg День захисників та захисниць України. Цей день приурочений до вшанування військових, які присвятили своє життя захисту країни та її суверенітету. Нагальна потреба у такому загальнодержавному святі особливо гостро постала після російської окупації Криму та початку воєнних дій на території Донецької та Луганської областей.День захисників та захисниць України набув особливого значення під час повномасштабного російського воєнного вторгнення. Це свято стало символом визнання та вдячності військовим і громадянам України, які встали на захист своєї країни. Боронити державу – непроста справа, проте ЗСУ успішно з нею справляються. І ми мусимо допомагати їм усім, чим можемо – не тільки у свято, а й кожного дня.Віримо у Збройні Сили України та сподіваємося на скору Перемогу! Слава усім нашим захисникам та захисницям!
ФОТО
День пам'яті жертв Голодоморів/Files/images/гол.jpg Щорічно в четверту суботу листопада в Україні вшановують пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років.
ФОТО
День української писемності та мови/Files/images/ПВ21.png День української писемності та мови.Нагадуємо, що Президент України Володимир Зеленський 28 липня 2023 року підписав Указ №455/2023, відповідно до якого дата святкування Дня української писемності та мови була перенесена з 9 листопада на 27 жовтня.Традиційно до цього свята в Україні, та за її межами відбувається багато заходів з популяризації української мови, серед яких і Всеукраїнський радіодиктант національної єдності. Сподіваюсь, що до його написання долучиться рекордна кількість українців, а також представників інших націй, які, проявляючи солідарність з Україною, почали вивчати мову Героїв.

ФОТО
Спортивне свято "Козацькому роду нема переводу"/Files/images/11223.jpeg ФОТО
День козацтва
/Files/images/i8.jpg
День українського козацтва відзначається в Україні з 1999 року - саме тоді Президент України видав указ про відзначення цього дня 14 жовтня, як данину усім сміливим і вольовим людям, що творили нашу культуру. Дату було обрано невипадково - цього дня відзначали Покрову Пресвятої Богородиці, яка вважається небесною берегинею козаків. Тому у свята є і друга назва - Козацька Покрова. Але з переходом Православної церкви України на новий церковний календар Покрова зсунулася на 13 днів раніше (її відзначають 1 жовтня). Таким чином іДень українського козацтваотримав нову дату - з 2023 року його святкують1 жовтня.

ФОТО
День миру/Files/images/ПВ2.jpg Міжнароднийдень миру, також офіційно відомий якВсесвітній день миру, є схваленимООНсвятом, яке відзначаєтьсящорічно 21вересня. Він присвячениймиру у всьому світі, а саме відсутностівійнитанасильства, які можуть бути спричинені тимчасовимприпиненням вогнюв зонібойовихдій для доступугуманітарної допомоги. Цей день вперше було відзначено в 1981 р., і він дотримується багатьма націями,політичними групами, військовими групами та людьми.
ФОТО
Кiлькiсть переглядiв: 567