Надання психологічної допомоги учасникам освітнього процесу (консультування) ХГ № 127

Практичний психолог -Кайдалова Олена Миколаївна

Заклад освітиПосилання для роботи з учнямиПосилання для роботи з батькамиПосилання для роботи з педагогами
Комунальний заклад "Харківська гімназія №127 Харківської міської ради»Номер телефону: 0501770733 Пошта: elenanikolaeva82@ukr.net Zoom Конференція Ідентифікатор конференції: 584 944 5708 Код доступа: 080405Номер телефону: 0501770733 Пошта: elenanikolaeva82@ukr.net Zoom Конференція Ідентифікатор конференції: 584 944 5708 Код доступа: 080405Номер телефону: 0501770733 Пошта: elenanikolaeva82@ukr.net Zoom Конференція Ідентифікатор конференції: 584 944 5708 Код доступа: 080405

ПОРАДИ БАТЬКАМ

Найчастіше діліться з дитиною спогадами про щасливі миті свого минулого

Початок шкільного життя – велике випробування для маленької людини. Цей момент легше переживається дітьми, у яких заздалегідь склалося тепле ставлення до школи. Таке ставлення складається з зіткнень з минулим досвідом близьких людей. Перегорніть разом з дитиною сімейний фотоархів. Це заняття винятково корисно для всіх членів сім’ї. Повернення до кращих миттєвостей минулого робить людину сильніше і впевненіше в собі. Ваші добрі спогади про шкільні роки, смішні історії зі шкільного життя і розповіді про друзів дитинства наповнять душу дитини радісним очікуванням.

Допоможіть дитині опанувати інформацією, яка дозволить їй не губитися

Як правило діти дошкільного та молодшого шкільного віку на питання: «Як звуть твою маму?» - Відповідають: «Мама». Переконайтеся, що ваша дитина пам’ятає своє повне ім’я, номер телефону, домашню адресу, імена батьків. Це допоможе йому в незнайомій ситуації.

Привчіть дитину утримувати в порядку свої речі

Успіхи дитини в школі багато в чому залежать від того, як він вміє організовувати своє робоче місце. Ви можете зробити цю нудну процедуру більш привабливою. Заздалегідь підготуйте в сім’ї робоче місце дитини: нехай у нього буде свій робочий стіл, свої ручки і олівці. Все це як у дорослих, але - особиста власність дитини! І відповідальність за порядок теж особиста, адже у дорослих так.

Не лякайте дитину труднощами і невдачами в школі

Багато дітей дошкільного віку непосидючі. Не всім блискуче вдаються читання і рахунок. Дуже багатьох важко добудитися вранці і швидко зібрати в дитячий сад. У зв’язку з цим цілком зрозуміло прагнення батьків попередити дітей про майбутні неприємності. «До школи не візьмуть…»

/Files/photogallery/frame-1473.jpg

/Files/photogallery/frame-18559.jpg

/Files/photogallery/frame-795.png

/Files/photogallery/frame-795-3.jpg

Абетка порад для батьків

А– аналізуйте вчинки вашої дитини разом з нею

Б– будьте терплячі й толерантні

В– виховуйте в дитині порядність і чесність

Г– говоріть зі своєю дитиною чесно, відкрито

Д– довіряйте вашій дитині

Е– енергія любові – найкращий родинний зарядний пристрій

Є– єдність у ваших поглядах та поглядах вашої дитини – запорука взаєморозуміння

Ж– живіть не лише своїм життям, але й життям дитини

З– з розумінням ставтеся до своєї дитини

І– інтелектуальні комп’ютерні ігри – корисний подарунок

К– критикуйте не саму дитину, а її поганий вчинок

Л– любіть вашу дитину всією душею

М– мир та злагода в родині – запорука сімейного щастя

Н– не говоріть з дитиною так, як би ви не хотіли, щоб вона говорила з вами

О– обговорюйте та аналізуйте з дитиною різноманітні теми, проблеми

П– поважайте думку та вибір вашої дитини

Р– радійте успіхам та досягненням разом із вашою дитиною

С– стежте за своєю поведінкою, адже ви приклад для наслідування

Т– тактовно вказуйте своїй дитині на її помилки

У– успіх у вихованні залежить від атмосфери в родині

Ф– фарбуйте своє життя та життя вашої дитини у яскраві кольори

Х– хваліть свою дитину, похвала – гарний спосіб підвищити самооцінку

Ц– цікавтесь всім, з чим пов’язує своє життя ваша дитина

Ч– чергуйте суворість з поблажливістю

Ш– шукайте спільні інтереси, шляхи розв’язання проблем

Щ– щастя дитини наполовину в ваших руках

Ю– юність! Згадайте себе в цьому віці – й ви краще зрозумієте свою дитину

Я– якщо хочете бути щасливими – будьте такими!

/Files/photogallery/image (1).png

Як говорити з дітьми, щоб не налякати?